E-shop na prvních 90 dní ZDARMA

Akce | Sleva Neomezená platnost
Využít slevu
100 % Úspěšnost

O Shopify

Obraty internetových obchodů zažívají raketový růst. Podobným tempem ale roste i jejich množství a konkurence na trhu. E-commerce láká stále více nových společností, které se snaží ukousnout alespoň část z lákavého koláče. Přispívá k tomu také fakt, že založení funkčního e-shopu je dnes záležitostí několika desítek minut. Stačí zvolit vhodnou platformu, párkrát kliknout a je hotovo. Pomyslnou špičku v tomto oboru představuje společnost Shopify.com.

Tobias Lütke, Daniel Weinand, a Scott Lake se v domovské Kanadě roku 2004 rozhodli založit vlastní internetový obchod s vybavením ke snowboardingu. K velké nelibosti ovšem zjsitili, že žádná z dostupných platforem jejich záměrům nevyhuje. A protože Lütke vystudoval obor programování, rozhodl se navrhnout vlastní řešení. O dva roky později oznámili spuštění projektu Shopify.com, který během více než 16 let pronikl mezi elitu v oblasti řešení pro e-commerce.

Již v roce 2009 bylo uvolněno API umožňující vytvářet mobilní aplikace a nabízet je prostřednictvím Shopify App Store. V průběhu dalších let nabídka funkcí Shopify neustále rostla. Společnost vytvořila řešení pro snadný příjem plateb kartou, uzavřela exkluzivní partnerství s firmami Amazon a Apple, které umožnily prezentovat prodejcům ze Shopify své zboží na svých platformách. Postupné zdokonalování systému dokonce vedlo Amazon k tomu, že ukončil vlastní službu pro online obchodníky a využil řešení kanadské společnosti.

Zatímco v roce 2014 využívalo platformu něco málo přes 120 000 obchodníků, dnešní data již hovoří o více než 1 milionu online podnikatelů z více než 175 zemí světa. Získané finance umožnily společnosti provést akvizici celé řady menších společností a studií, která začlenila do svého týmu. Jejich znalostí a inovací využívá k neustálému zdokonalování svých služeb. Množství partnerství uzavřených s největšími světovými sítěmi (Google, Facebook, Snapchat) dále rozšiřuje dosah internetových obchodů.

Ceny služeb

Služba Shopify.com je postavena na poměrně jednoduchém modelu v podobě tří odstupňovaných balíčků. Před konečným rozhodnutím lze využít 90denní zkušební dobu, během níž jsou zpřístupněny všechny funkce platformy. Základní balíček stojí 29 USD měsíčně a je určen drobným e-shopům s maximálně dvěma zaměstnanci.

Druhá verze, jejíž předplatné činí 79 USD měsíčně již poslouží rostoucím podnikům s regionálním přesahem. Kromě běžných funkcí umožňuje i tvorbu pokročilejších reportů a správu všech potřebných analytik. Měsíční předplatné v hodnotě 299 USD měsíčně je již určeno těm největším e-shopům. Součástí je kompletní podpora včetně nejpodrobnějších reportů, možnost externí kalkulace cen odborníky třetích stran či snížené poplatky za online platby.

Produkty a služby Shopify

Shopify.com byla odpočátku koncipována jako komplexní servis pro začínající i zkušené podnikatele. Její služby jsou pro větší přehlednost rozděleny do čtyř skupin (Start, Sell, Market, Manage) zahrnujících kompletní fungování internetových obchodů. Pokrývají rozjezd nového podnikání, nástroje pro prodej, marketing a správu. Zákazník dostává v rámci svého předplatného přístup ke všem z nich a je jen na jeho vlastním uvážení, které využije.

Rozjezd podnikání
Pod záložkou „Start“ se nacházejí služby, které pomohou se samotným rozjezdem obchodu. Shopify.com na to jde od píky a pomáhá zákazníkům zvolit vhodný obchodní název, vytvořit zajímavé logo, založit adresu nového e-shopu a pomocí předdefinovaných šablon a fotografií vystavět prezentaci, která potenciální návštěvníky zaujme. Díky propojení s aplikací Shopify se nově založený e-shop a jeho produkty začnou okamžitě zobrazovat návštěvníkům.
Prodejní nástroje
Založením vlastního internetového obchodu všechno teprve začíná. Nejdůležitější úkol spočívá v budování komunity spokojených zákazníků. S tím pomůže široká škála prodejních nástrojů. Shopify.com nabízí řešení určené jak online obchodům, tak organizacím, u nichž e-shop slouží pouze jako doplněk ke klasickým kamenným prodejnám. Tvorbu stránek usnadňuje praktický „drag and drop“ nástroj, fyzickým obchodům zase společnost nabízí hardwarové vybavení v podobě pokladen a odbavovacích systémů.

Prostřednictvím Shopify.com je možné vytvořit prodejní místo třeba i z osobního blogu. Není tak problém svou osobní stránku obohatit třeba o prodej reklamních předmětů. K mání je široká škála prodejních kanálů včetně Facebook Shops, Instagramu, eBay a Amazonu. Jedním kliknutím se provozovatel internetového obchodu může připojit do těch největší sítí na světě. Posledním klíčovým prodejním nástrojem z dílny Shopify.com je podpora všech možných měn a platebních systémů. Zákazník tak může zvolit prakticky jakýkoliv způsob platby od karty a bankovního převodu přes PayPal až po kryptopeněženky. Milovníci na míru šitých řešení si mohou všechny klíčové součásti vytvořit podle sebe.

Marketingové nástroje
Bez adekvátního marketingu dnes nemůže fungovat prakticky žádná firma, ledaže by byla jediná svého druhu na trhu. Nabídka analytických a marketingových nástrojů Shopify.com čítá e-mailing, Google Shopping, Facebook Ads a bezplatnou chatovací aplikaci Shopify Ping.

Shopify E-mail umožňuje snadno a rychle vytvořit newsletter pomocí bohaté nabídky šablon. Zákazníky ukládá do databáze kontaktů a poskytuje analytická data týkající se úspěšnosti zasílaných zpráv. Začleněním e-shopu do Google Shopping je možné produkty propagovat přímo na hlavní stránce nejslavnějšího vyhledávače. Produkty jsou synchronizovány, takže potenciální návštěvníci mají přehled o aktuální nabídce.

Shopify.com také podporuje propojení s Facebook Ads. Umožňuje snadno a rychle vytvořit personalizované marketingové sdělení a pomáhá se správným zacílením reklamy na požadovaný okruh uživatelů.

Nástroje pro správu
Klíčovou součástí každého obchodu jsou nástroje pro správu. Zákazník je totiž s nákupem spokojen pouze tehdy, pokud mu zvolené a zaplacené zboží dorazí v pořádku a rychle. Centralizovaný nástroj pro správu objednávek umožňuje všechny požadavky klientů vyřídit snadno a rychle. Objednávky automaticky kompletuje, vytváří databáze zákazníků včetně jejich nákupní historie a umožňuje jim sledovat objednávku online.

Shopify.com nabízí také finanční podporu v rámci modulu Shopify Capital. Jedná se o financování ve formě půjčky, která pomůže s rozjezdem nového podnikání či s překlenutím horších časů.

Recenze Shopify

Zatím nejsou dostupné žádné recenze.