Online kurzy ZDARMA

Akce | Sleva Neomezená platnost
Výběr online kurzů ZDARMA.
Využít slevu
100 % Úspěšnost

O Udemy

Kořeny platformy Udemy.com se nacházejí v Turecku, odkud pochází její zakladatel Eren Bali. Ve svých 22 letech vytvořil software pro správu a organizaci virtuálních učeben a neustále hledal cesty, jak jej prosadit. V roce 2009 se přesunul do Spojených států a v pověstném Silicon Valley začal svou myšlenku postupně uvádět v život. Počátkem roku 2010 se k němu přidali Oktay Caglar a Gagan Biyani, s jejichž pomocí úspěšně vytvořil funkční platformu.

Zpočátku se potýkali s nedostatkem financí potřebných pro rozjezd podnikání. Trojice svůj produkt nabízela větším společnostem ve snaze získat investora. Po několika desítkách odmítnutí však od této aktivity upustili a rozhodli se Udemy.com spustit na vlastní pěst. Během několika měsíců už prostředí využívalo více než 1 000 lektorů a 10 000 registrovaných uživatelů. Těmito čísly přesvědčili hned několik investorů, kteří jejich plán zafinancovali částkami v řádech několika milionů dolarů. Expanze úspěšně pokračovala a dnes je již Udemy.com považována za jeden z nejúspěšnějších projektů svého druhu na světě.

Produkty a služby Udemy

Jak již bylo řečeno, to hlavní, čím se Udemy zabývá jsou výukové kurzy. O nich si teď řekneme víc.

Forma a průběh výuky

Základ Udemy.com spočívá v tzv. lekcích, které jsou následně rozděleny do několika samostatných částí v podobě videa. Lekce na sebe tematicky navazují, standardně postupují od nejjednoduššího k nejnáročnějšímu tak, aby bylo zajištěno, že účastník vzdělávání všemu rozumí. V sekci Otázky a odpovědi (Q&A) je možné lektorovi i ostatním klást otázky a ujasnit si tak, zda je vše jasné. Součástí kurzu bývají kromě videí i nejrůznější studijní materiály, učební opory, případně testy pro ověření míry zvládnutí učiva.

Významná devíza Udemy.com spočívá ve vysoké kvalitě přehrávače videí. Ten mimo jiné umožňuje video zrychlovat nebo zpomalovat, zobrazit titulky či jednotlivé části libovolně přeskakovat. Samotná kvalita přenosu však velmi záleží na úrovni technického vybavení lektora.

Platforma je samozřejmě koncipována tak, aby ji mohl využívat co nejširší okruh zákazníků. Kromě klasického počítače nebo notebooku lze lekce absolvovat třeba i na chytré televizi. Pro potřeby mobilních telefonů slouží samostatná aplikace, která vyniká snadným ovládáním i dobrou dostupností jednotlivých kurzů. U některých školení, zejména z oblasti IT, se vyplatí využít také VR headset. Udemy.com zaznamenává všechna absolvovaná témata a zajišťuje snadnou dostupnost všech potřebných materiálů. Občas je některá z platforem pro sledování obsahu kurzu přímo doporučena tvůrcem kurzu.

Po zaplacení vstupního poplatku pohybujícího se v rozmezí od 10 do 200 USD získá zákazník okamžitý a doživotní přístup ke kompletnímu obsahu zvoleného kurzu. Jednotlivá videa je možné neomezeně přehrávat, přetáčet a podle potřeby se k nim vracet. Další opory v podobě textových dokumentů či kódů lze stáhnout a následně vytisknout.

V případě, že kurz zákazníka nezaujme, garantuje Udemy.com vracení peněz do 30 dnů. Tedy za předpokladu, že nedošlo ke stažení videí a doplňkových materiálů. Stejně tak je zapotřebí si dát pozor na časté žádosti o refundaci, které mohou vyústit až k zákazu vstupu na stránku.

Při výběru kurzu je důležité brát v potaz fakt, že instruktorem nebo lektorem se může stát každý. Administrátoři společnosti zároveň neprovádějí hloubkovou kontrolu správnosti informací poskytovaných v jednotlivých videích. Při volbě a nákupu konkrétního kurzu je proto dobré ověřit si, zda se skutečně vyplatí, případně pamatovat na možnost vrácení peněz.

Typy kurzů

Udemy.com je navržena s ohledem na pokrytí co nejširšího spektra vzdělávacích oblastí, čemuž odpovídá i nabídka kurzů. Velkou skupinu tvoří sféra IT, kde se lze naučit či zdokonalit v programování, vývoji nových aplikací, administraci operačních systémů či grafice. Kurzy týkající se financí jsou věnovány účetnictví, řízení podnikových financí, investování či marketingu. Na své si ale přijdou i jedinci, kteří by rádi rozšířili své znalosti v oblasti zdravého životního stylů, jayků, hudby, osobního rozvoje, případně klasických vědách.

Právě pokrytí obrovské škály témat vedlo v posledních letech k obrovským úspěchům Udemy.com. Patří mezi ně kupříkladu následující čísla:

  • více než 150 000 kurzů,
  • více než 57 000 aktivních lektorů a instruktorů,
  • více než 5 000 zákazníků z řad velkých společností (Adidas, Pinterest) a
  • více než 50 milionů studentů z více než 190 zemí.

Zakončení kurzu

Neustále rozšiřování okruhu znalostí a dovedností je bezesporu důležité i z hlediska osobního rozvoje. Nicméně v pozadí vždy stojí otázka, jakou hodnotu mají absolvované kurzy pro současné i potenciální zaměstnavatele. I na tento faktor Udemy.com nezapomíná. Po splnění placeného kurzu získá zákazník certifikát, který si může vytisknout případně přiložit v elektronické podobě ke svému životopisu.

Udemy.com není akreditovanou institucí, proto jí vydané certifikáty nepředstavují žádný doklad stupně vzdělání. Stejně tak nepředstavuje absolvování jakéhokoliv kurzu potvrzení o způsobilosti vykonávat určitou profesi. Své držitele však mohou v očích personalistů zvýhodnit a ukázat, že má daný uchazeč zájem o celoživotní vzdělávání.

Kontakt Udemy

Udemy, Inc.
600 Harrison St, Floor 3
San Francisco, CA 94107
USA

Udemy.com
Udemy.com blog
Facebook
Twitter

Recenze Udemy

Zatím nejsou dostupné žádné recenze.