2 měsíce navíc ZDARMA | Hosting

Slevový kupón Platnost do: 1. ledna 2025
Při objednávce webhostingového balíčku Hosting na 1 rok dostanete navíc 2...Více o slevě

Při objednávce webhostingového balíčku Hosting na 1 rok dostanete navíc 2 měsíce ZDARMA.

Kupón lze uplatnit na webhostingový tarif Hosting, který běží na rychlých SSD discích, poskytuje pokročilou ochranu proti internetovým hrozbám a technickou podporu 24/7. Skrýt text

3J8WV9XW Použít kód
100 % Úspěšnost
POUZE U NÁS!

2 měsíce navíc ZDARMA | Vlastní webstránka

Slevový kupón Platnost do: 1. ledna 2025
Při objednávce služby Vlastní webstránka na 1 rok dostanete 2...Více o slevě

Při objednávce služby Vlastní webstránka na 1 rok dostanete 2 navíc měsíce ZDARMA.

Promo kupón lze uplatnit na objednávku služby Vlastní webstránka, která Vám díky jednoduchému WYSIWYG editoru umožní vyklikat vlastní web nebo jednoduchý e-shop i bez znalostí programování. Skrýt text

19YS5PCA Použít kód
100 % Úspěšnost
POUZE U NÁS!

Slevy až 100 % při migraci služeb od konkurence | Hosting

Akce | Sleva Neomezená platnost
Při přechodu od konkurence ušetříte 100% z ceny prvního roku...Více o slevě

Při přechodu od konkurence ušetříte 100% z ceny prvního roku služby Hosting a zbývající období (maximálně 1 rok), které máte předplaceno u aktuálního hostera dostanete zdarma.

Podmínkou je, že původní hosting musí být srovnatelný s hostingem u WebSupportu. Zároveň musí být původní hosting zaplacen alespoň na 30 dní. Skrýt text

Využít slevu
100 % Úspěšnost

O WebSupport

Historie

Za značkou Websupport.cz stojí původem Slovenská firma Websupport, s.r.o. s bývalým sídlem na adrese Staré Grunty 12, 841 04 Bratislava. Ta byla založena 12.8.2004, co, jak jste si možná všimli, je o 2 roky později, než jsme psali v úvodu stránky. To je způsobeno tím, že první 2 roky existence WebSupport nabízel služby na živnost.

Zakladatelem WebSupportu byl Michal Truban, který s myšlenkou založit hostingovou firmu přišel již na střední škole a hned ji začal realizovat. Později se k němu přidal i Pavel Stano, který byl už i oficiálním zakladatelem sro-čky Websupport, s.r.o. a o tom jak to pokračovalo dál se můžete dozvědět z knihy s názvem .support. Tu napsal Michal Truban a můžete se v ní dočíst o historii WebSupportu, jejich trampotách, ale i úspěších na cestě k pozici největšího hostingu na slovenském trhu a také o expanzi do zahraničí. Kniha je poutavá (což vedlo k jejímu popularitě a 4 dotiskům), zároveň silně motivační a slouží jako čtivá příručka pro začínajícího podnikatele, aby získal představu o tom, co ho může při podnikání čekat.

Důležitým milníkem v historii společnosti je její prodej dánské zahraniční investiční společnosti Axcel. Podíl prodali všichni tři spoluvlastníci společnosti v době prodeje (Michal Truban, Pavel Stano a i Mgr. Ivan Štefunko). Důvodem prodeje WebSupportu byl vstup Trubana do politiky za stranu Progresívne Slovensko, kterou spoluzakládal, a jeho snaha věnovat se jí naplno. Volba nového majitele ale nebyla náhodná. Axcel vlastní i jiné hostingové firmy a plánuje využít pokrokový styl managementu, marketing a technickou platformu WebSupportu pro další expanzi.

Spokojenost klientů

Dnes WebSupport působí kromě Slovenska (WebSupport.sk) i v Česku, Rakousku jako Websupport.at a v Maďarsku pod značkou Webonic.hu. Spolu mají ve správě více než 180 000 domén, 770 serverů a 150 000 zákazníků, o které se stará 45+ zaměstnanců. Jejich zaměřením je od počátku existence WebSupportu výjimečná podpora zákazníků, což se mimo jiné odráží i v názvu společnosti (slova tvořící název společnosti web support znamenají internet a podpora).

Pro co nejjednodušší správu služeb uživateli vyvinuli svůj intuitivní nástroj WebAdmin. Je to grafické rozhraní, které zákazník WebSupportu využívá pro změnu nastavení a administraci webhostingů, serverů, domén, SSL certifikátů, přehled plateb a faktur a podobně. Tento nástroj je momentálně ve verzi WebAdmin 3.0 a po posledním redesignu přibyly dashboardy služeb (1 dashboard pro každý typ služby WebSupportu) a lepší responzivita, tedy lepší použitelnost adminu na mobilech a tabletech.

Kromě administračního rozhraní by měly ke spokojenosti klientů přispět i různé bonusy na užitečné nástroje nebo služby pro podnikání, např. 10% sleva na SuperFaktura.sk, + 50 % kreditu v reklamní síti Etarget, 30% sleva na službu hodnocení kvality služeb zákazníky Nicereply, privátní git repozitáře v systému GitLab, 20$ kredit na hromadnou administraci WP webů ManageWP a mnoho dalších. Websupport zároveň nabízí záruku vrácení peněz v případě, že se jim cíl v podobě spokojenosti nepodaří u klienta dosáhnout.

Datacentrum

WebSupport pro své servery využívá datacentrum Perpetuus kategorie Tier III společnosti CNC, a.s. v Bratislavě. CNC je zkratka od Computer and Network Consulting a firma své datacentrum uvedla do provozu v roce 2009. Datové centrum Perpetuus disponuje připojením k okolnímu světu prostřednictvím 2 nezávislých optických tras s kapacitou 10 Gb/s. Třetí trasa vede do geograficky odděleného datacentra v lokalitě Mlynské nivy v Bratislavě, které WebSupport využívá pro zálohy dat. O redundanci a bezpečnost dat je tedy postaráno.

Pro zajímavost uvedeme ještě pár čísel (zdroj):

  • na stovkách discích v jejich serverech mají k dispozici 2,1 PB prostoru,
  • v datacentru se nachází zhruba 1000 serverů,
  • počet přístupů na weby se pohybuje řádově na čísle 478 milionů hitů za den,
  • za den se doručí nebo odešle cca. 6 milionů e-mailů.

Podnikání v krvi

Kromě hlavní činnosti v podobě hostingových služeb pod značkou WebSupportu zakladatelé zkoušeli štěstí i s jinými startup projekty. V roce 2009 to byl první a neúspěšný geePlay.com, ale nenechali se odradit a geePlay následovaly další a už úspěšnější projekty, jako například Nicereply a InHiro. Tyto projekty úspěšné i díky soutěžím, které vyhráli a které jim mediálním pomohly tyto projekty lépe nastartovat.

Dalším projektem, který stojí za zmínku a kde byl Michal Truban investorem je Neseda. Tato jednoduchá společnost na akcie vyrábí židli se stejným názvem, která je vhodná pro pracovníky v IT a jiných lidí, kteří většinu pracovní doby sedí. Židle je totiž variabilní a umožnuje minimálně 6 poloh a hlavně tyto polohy snadno střídat.

Ale tím seznam Trubanových aktivit nekončí. Je rovněž společníkem a členem dozorčí rady firmy CropTech, s.r.o. vyvíjející automatizační systémy pro pěstování plodin, byl společníkem ve firmě Private Ownership s.r.o. a je jednatelem ve firmě Trantor, s.r.o..

Společenská odpovědnost

Za účelem navrácení pomoci, které se WebSupportu dostalo v jeho začátcích má tato firma program podpory FreeWeb pro začínající webové projekty, nekomerční projekty, weby kulturních akcí a institucí, neziskové organizace nebo občanská sdružení, ale také individuální osobnosti v těchto oblastech. V rámci tohoto programu nabízí jejich komerční produkt Vlastní webstránka, The hosting pro WordPress nebo The Hosting zdarma.

Kromě toho se snaží začínající podnikatele inspirovat, což je zřejmé i z jejich komunikace a blogových příspěvků. Rovněž podporují sdílení inovativních myšlenek finanční podporou bratislavských a trenčanských TEDx konferencí. Prostřednictvím příspěvků nadaci Pontis zase podporují nejen podnikatele.

Podporou občanského sdružení Slovensko.digital se Websupport snaží zlepšit služby státu v oblastech, které jsou firmě blízké: digitalizaci služeb, možnosti vybavit úřední záležitosti elektronicky a efektivním vynakládání finančních prostředků na tyto účely. V posledním bodě se sdružení podařilo zastavit minimálně 3 nesmyslné projekty za stovky milionů Eur. Poskytuje také návody na to, jak si na Slovensku vybavit elektronicky ty úřední záležitosti, které se již takto vybavit dají (např. svatbu, ztrátu dokladů, přepis vozidla, založení s.r.o. a dalších).

Zajímavosti

WebSupport spolupracoval se Slovenskou organizací pro vesmírné aktivity na vypuštění sondy JULO2, která byla úspěšně vypuštěna 14. dubna 2012 a dostala za až do výšky 33 km. WebSupport přitom dostal své služby do kosmických výšek, protože během mise zaregistroval ze sondy několik internetových domén. Šlo přitom o zkoušku technologických možností dostat internet do tak vysokých výšek. Ke události vyrobili i velmi efektní webovou stránku vesmirnyprogram.sk. Pro informace o tom, jak vznikl tento web a hlavně některé zajímavé efekty, jako například scrollování opačným směrem, stačí navštívit WebSupport blog.

Ve spolupráci s konspiratori.sk v roce 2017 spustily kampaň Bullshit Detector. Jde o rozšíření pro internetový prohlížeč Chrome, které uživatele upozorní na dezinformační stránky, které tak byly vyhodnoceny komisí občanského sdružení Konšpirátori.sk. Jeho cílem je zveřejněním seznamu neetických webů umožnit firmám v svých marketingových aktivitách omezit příjmy z reklamy pro takové stránky a vyhnout se možnému poškození reputace.

Ocenění

WebSupport, případně jeho spinoff projekty, byl několikrát oceněn za své úspěchy a může se tedy pochlubit následujícími cenami:

Pro ilustraci přidáváme video ke ocnenej kampani Overbot:

Produkty a služby WebSupport

Registrace a prodlužování domén
WebSupport je největším registrátorem domén na Slovensku a kromě nejoblíbenějších domén .CZ, .EU, .SK, .COM a .NET nabízí registraci stovky dalších koncovek, tedy generických domén.
Vlastní Osobní webová stránka a Byznys webová stránka
To jsou názvy wysiwyg editorů webových stránek, které umožňují snadno vytvořit webové stránky nebo e-shop bez znalosti programování. Stránky vytvořené vrámci těchto balíčků od WebSuppportu jsou responzivní, mají na výběr z více než 100 různých šablon, několik obrázků z fotobanky zdarma, obsahují blog, SSL certifikát na podporu HTTPS a propojení na sociální sítě. Byznys webstránka navíc obsahuje vlastní e-mail, umožňuje provozovat e-shop s online platbami a dobírkou a vytvořit vícejazyčný obsah. Dokonce je možné upravovat vlastní webstránku z mobilu. Více informací najdete v detailní recenzi a testu služby WebSupport Vlastní webstránka.
Webhostingy The hosting, The hosting pro WordPress a Byznys hosting
Jde o služby z kategorie sdílených webhostingů, které se vyznačují vysokou rychlostí díky SSD diskům, podporou 7 dní v týdnu, pravidelnými zálohami a pokročilou ochranou proti hrozbám. The hosting pro WordPress je optimalizován pro tento celosvětově velmi populární redakční systém. Porovnání technických parametrů variant těchto webhostingů naleznete v tabulce níže.
Virtuální servery
Pro středně náročné uživatele WebSupport samozřejmě nabízí i virtuální privátní servery (VPS). Na výběr je množství operačních systémů, balíčky V1 až V8 (s rozdílným počtem virtuálních CPU, velikostí RAM a SSD úložiště) nebo možnost nakonfigurovat si poměr klíčových parametrů podle sebe. Parametry je navíc možné v čase libovolně měnit. To je možné díky tomu, že tak jako virtuální datové centrum (popsáno níže), i VPS jsou založeny na cloudové infrastruktuře OpenStack. Virtuální servery využívají rychlé SSD úložiště Nexenta.
Dedikované servery
Zájemci o vyšší vyhrazený výkon mohou využít nabídky dedikovaných serverů. Ty jsou postaveny na enterprise serverech značky Dell. Produkty nesou názvy Dell S1Dell S4+, ale WebSupport je schopen nabídnout i řešení na míru. Servery mají redundantní síťové připojení, napájení a disky v RAID 1, což znamená, že data jsou zrcadlené na 2 fyzických discích a je tak minimalizováno riziko ztráty dat a výpadku v důsledku selhání disku.
Monitoring
Majitelé VPS a dedikovaných serverů od WebSupportu si mohou připlatit za službu externího monitoringu serverů. Externí monitoring znamená, že aplikace monitoringu běží na jiném serveru než ty, co jsou pod drobnohledem. Může tak upozornit e-mailem na případný výpadek serveru a nespadne spolu s ním, jako by tomu bylo v případě interního monitoringu, kdy by monitoring fungoval na stejném serveru. Pro tento účel WebSupport využívá otevřený software Zabbix, který umožňuje monitorovat i využití disků, operační paměti, CPU a dalších důležitých parametrů.
Server manager
Pro výrazně zjednodušenou správu serverů zákazníci mohou využít příplatkové webové rozhraní Server manager, díky kterému budou taky moct jednoduše spravovat hostingy a domény z jednoho rozhraní.
Správa systémů
Pro servery provozované u WebSupportu (VPS, VDC, dedikované servery) je možné využít službu Správa systémů. Tato služba zahrnuje systémový monitoring, instalaci, konfiguraci a aktualizaci aplikací, proaktivní dohled a optimalizaci výkonu.
Zálohování
Kdo by vedle využívání serverových služeb chtěl mít ještě větší jistotu a klid v duši, může využít službu s názvem Zálohování. Ta umožňuje v pravidelných intervalech zálohovat data v jiném datacentru.
10 Gbps síť
Pokud by měl zákazník u WebSupportu více serverů a standardní rychlost spojení mezi nimi by mu nevyhovovala, existuje možnost navýšit rychlost spojení mezi jeho servery 10 gigabitovou sítí. To se hodí například při virtualizaci nebo při zvýšené potřebě komunikace mezi servery.
SSL certifikáty
Zabezpečení stránek šifrovaným přenosem pomocí protokolu https je v současnosti víceméně nutnost. Aby takový přenos mohl nastat, je nutné použít SSL certifikát, jejichž Websupport nabízí několik – od Let’s Encrypt SSL certifikátů zdarma, přes obyčejný SSL certifikát až po profesionální wildcard SSL certifikáty, které umožňují pokročilé ověření a zelenou adresu s názvem společnosti v internetovém prohlížeči.
Cloud storage
Produkt Storage poskytuje možnost připojit výkonné a spolehlivé úložiště k více VPS nebo dedikovaným serverům. Úložiště je postavené na rychlých SSD, je replikováno ve dvou geograficky oddělených datacentrech a kapacitu si lze nastavit podle potřeby.

Srovnání parametrů webhostingových tarifů WebSupport.cz:

LogáBalíčekCena [Kč/měsíc]Vyzkoušení zdarma [dnů]Prodloužení .CZ domény [Kč/rok]Prodloužení .COM domény [Kč/rok]Multihosting [počet domén]Počet aliasůPočet subdoménSubdomén zdarmaProstor pro web [GB]Počet e-mailových adresProstor pro emaily [GB]Podporované databázePočet databázíProstor pro databáze [GB]CRONMnožství přenesených dat [GB]Podpora PHPMax_execution_time [s]Memory_limit [MB]Podpora .NETPodpora Node.JSPodpora PythonPodpora RubyPodpora Ruby on RailsPodpora HTTP/2SSL certifikát zdarmaZálohováníSSDInstalátor CMSPracovní doba podporyPHP post_max_size [MB]Max. počet paralelních procesůFrekvence zálohováníDoba uchovávání záloh [dní]Přístup k zálohámCloud hosting
Websupport.cz slevové kupónyThe hosting pro 1 stránku - 0,3 GB19,901417523900,31 min.600512256251 / den14
Websupport.cz slevové kupónyThe hosting pro 1 stránku - 1GB39,9414175239011 min.600512256251 / den14
Websupport.cz slevové kupónyThe hosting pro 1 stránku - 3 GB59,9514175239031 min.600512256251 / den14
Websupport.cz slevové kupónyThe hosting pro 1 stránku - 5 GB99,9114175239051 min.600512256251 / den14
Websupport.cz slevové kupónyThe hosting pro 1 stránku - 50 GB99,91141752390501 min.600512256251 / den14
Websupport.cz slevové kupónyThe hosting pro Wordpress Základ132141752390151 min.600512256251 / den14
Websupport.cz slevové kupónyThe hosting pro Wordpress Standard190,71141752390301 min.600512256251 / den14
Websupport.cz slevové kupónyThe hosting pro Wordpress Deluxe26914175239501 min.600512256251 / den14
Websupport.cz slevové kupónyThe hosting pro více stránek - 5 domén139,01141752391001 min.600512256251 / den14
Websupport.cz slevové kupónyThe hosting pro více stránek - 10 domén179,01141752391001 min.600512256251 / den14
Websupport.cz slevové kupónyThe hosting pro více stránek - 15 domén259,01141752391001 min.600512256251 / den14
Websupport.cz slevové kupónyThe hosting pro více stránek - 30 domén359,01141752391001 min.600512256251 / den14
Websupport.cz slevové kupónyBysnys hosting8807175239101001 min.600512256351 / den14

Porovnat s konkurencí

 

Srovnání parametrů virtuálních serverů (VPS) Websupport.cz:

LogáBalíčekCena [Kč/měsíc]Vyzkoušení zdarma [dnů]Prodloužení .CZ domény [Kč/rok]Prodloužení .COM domény [Kč/rok]Konektivita [Mb/s]Spravovaný (managed)Root právaRAM [GB]Úložiště [GB]Počet e-mailových adresExtra prostor pro emaily [GB]CRONLimit počtu soborůPočet jader procesorůProcesorPlatforma LinuxPlatforma WindowsPlatforma GNUPlatforma FreeBSDMožnost předinstalovaného SWMultihosting [počet domén]Počet aliasůPočet subdoménSubdomén zdarmaPodporované databázePočet databázíMnožství přenesených dat [GB]Podpora PHPMax_execution time [s]Memory_limit [MB]Podpora .NETPodpora Node.JSPodpora PythonPodpora RubyPodpora Ruby on RailsPodpora HTTP/2SSL certifikát zdarmaZálohováníSSDPracovní doba podporyIPv4 adres (Veřejných/Sdílených)IPv6 adres (Veřejných/Sdílených)
Websupport.cz slevové kupónyV1236,1871752391 0000,25151Intel1 V
Websupport.cz slevové kupónyV2445,3171752391 0001252Intel1 V
Websupport.cz slevové kupónyV3836,5971752391 0002502Intel1 V
Websupport.cz slevové kupónyV41673,1271752391 00041004Intel1 V
Websupport.cz slevové kupónyV53346,2571752391 00082008Intel1 V
Websupport.cz slevové kupónyV65935,2471752391 000163008Intel1 V
Websupport.cz slevové kupónyV78632,3671752391 0002440012Intel1 V
Websupport.cz slevové kupónyV811329,4871752391 0003250016Intel1 V
Websupport.cz slevové kupónyVlastní konfigurace71752391 0000,5-3215-5001-16Intel1 V

Porovnat s konkurencí

 

Novinky na WebSupport

Kontakt WebSupport

WebSupport, s.r.o.
Karadžičova 12
821 08 Bratislava
Slovenská republika

WebSupport.cz
WebSupport.cz blog
Facebook
Twitter

Recenze WebSupport

Zatím nejsou dostupné žádné recenze.