Sleva 50% | Miniserver

Akce | Sleva Neomezená platnost
Akční sleva 50% na první předplatné období u VPS.
Využít slevu
100 % Úspěšnost

Sleva 10% | Webhosting, Multihosting

Akce | Sleva Neomezená platnost
Sleva platí při objednávce hostingu na 2 roky.
Využít slevu
100 % Úspěšnost

Sleva 20% | Webhosting, Multihosting

Akce | Sleva Neomezená platnost
Sleva platí při objednávce hostingu na období 3 roky a...Více o slevě

Sleva platí při objednávce hostingu na období 3 roky a více. Skrýt text

Využít slevu
100 % Úspěšnost

O Blueboard

Kvalitní webhosting představuje neodmyslitelný základ každého webu. Je úplně jedno, zda se jedná o osobní blog, nebo obchodní prezentaci významné společnosti – bez dobré dostupnosti a funkčnosti všech prvků se zkrátka neobejde. V průběhu posledních dvaceti let se na českém i evropském trhu etablovala řada společností, které na poskytování webhostingových služeb postavily své podnikání. Jednou z nich je i Blueboard.cz, které jsou věnovány následující řádky.

Společnost Blueboard založili Tomáš Randa a Jiří Zralý roku 2001 jakožto systém pro tvorbu anket a návštěvních knih. Jejich produkt se stal velmi brzy součástí prakticky všech aktivních webů, které jeho prostřednictvím získávaly od svých návštěvníků cennou zpětnou vazbu. Na trhu neexistovala žádná alternativa, která by se svými kvalitami Blueboardu alespoň částečně blížila.

Jenže postupem času dostaly weby nové možnosti a staromódním nástěnkám a miniaplikacím odzvonilo. Blueboard.cz se následně z volnočasové aktivity dvou studentů univerzity přetvořila v profesionální společnost nabízející zákazníkům mnohem pokročilejší služby v oblasti webhostingu a domén. V roce 2020 společnost oznámila, že provoz miniaplikací definitivně končí.

Již od počátku se Blueboard.cz vyprofilovala jakožto alternativa pro menší a střední zákazníky. V posledních letech postupně expandovala mimo Českou republiku a v současné době působí také na Slovensku, v Bulharsku, Brazílii nebo Vietnamu. Patří do seznamu 20 největších poskytovatelů webhostingových služeb v České republice.

Spravuje více než 15 000 domén a 11 500 webů na desítkách serverů umístěných v pražské centrále. Nesnaží se konkurovat největším hráčům na trhu ani bombastickým marketingem, ani nejmodernějšími serverovnami. Naproti tomu ve svém podnikání dbá na férovou a otevřenou komunikaci se zákazníky a vstřícný zákaznický servis.

Produkty a služby Blueboard

Jak již bylo zmíněno výše, ankety a návštěvní knihy již na rozdíl od komplexních webhostingových služeb v portfoliu společnosti nenalezneme. Obecně lze nabídku firmy rozdělit do tří základních skupin – hosting, domény a servery. Je pouze na zákazníkovi, zda využije všechny v podobě balíčku, případně vybere jen některé a ostatní ponechá stranou.

Hosting
Logický a očekávaný základ spočívá v nabídce hostingových služeb. jak již bylo nastíněno na předcházejících řádcích, společnost se soustředí na menší a střední klienty. Jejich požadavkům odpovídá i šíře nabízených služeb. K mání je hosting až pro 10 domén, 10 GB volného místa pro web, přičemž za poplatek je možné dokoupit další. Součástí hostingu je i zřízení e-mailové schránky o kapacitě až 8 GB, přičemž celkové množství uložených e-mailů není nijak omezeno.

K dispozici je rovněž 250 MB velká databáze a FTP včetně mobilní verze. Samozřejmostí je zabezpečený HTTPS certifikát a možnost jediným kliknutím nainstalovat redakční systémy Joomla! a WordPress. Součástí administrace je i statistika umožňující sledovat změny návštěvnosti, případně místa, odkud návštěvníci nejčastěji na web přicházejí. Lze ji využít jako základní zdroj informací pro plánování marketingových kampaní.

Domény
Bez kvalitní domény je i ten nejlepší hosting k ničemu. Již dávno je dobrým zvykem, že webhostingové společnosti nákup domény umožňují v rámci nabídky svých služeb. Ani Blueboard.cz není v tomto ohledu žádnou výjimkou. Její portfolio zahrnuje širokou nabídku domén od obligátních .CZ, .COM, či .EU přes národní jako .US, .CO.UK a .PL až po zájmové kousky typu .CLUB, .AUDIO či .TV. Záleží jen na záměru zákazníka či tematickém zaměření webu.

Společnost zároveň umožňuje přesměrování domény zdarma případně její bezplatné držení v systému pro budoucí využití. Taktéž zajistí bezplatný převod od jiného poskytovatele. Automatický systém také hlídá datum expirace a upozorní na tuto skutečnost držitele domény.

Servery
S otázkou kvalitního hostingu úzce souvisí také nabídka serverů. Blueboard nikterak nevybočuje ze současného trendu a nabízí jak fyzické, tak i virtuální servery. Náročnější zákazníci mohou za adekvátní sumu poptávat také server dedikovaný.

Významnou skupinu představují tzv. servery na klíč. K mání jsou webové servery v různých variantách podle potřeb klienta. Jsou navrženy pro snadný a pohodlný provoz nejvýznamnějších účetních programů, ale i systémů pro správu obsahu, jako jsou WordPress nebo Joomla. Blueboard.cz také umožňuje pronájem serveru bez operačního systému. Standardně využívá platformy Windows. Opomenout nelze ani webový server odpovídajícího výkonu, jenž je určený vývojářům a programátorům aplikací.

Každý server je vybaven ovládacím rozhraním Server Admin. Jeho prostřednictvím lze snadno spravovat všechny důležité součásti serveru – vytvářet domény a subdomény, alokovat diskový prostor, případně nastavit e-maily či databáze.

Ceny Blueboard.cz

Blueboard.cz narozdíl od mnoha svých rivalů nevyužívá balíčkových řešení. Platby jsou namísto toho realizovány podle rozsahu poskytovaných služeb a zákazník platí pouze to, co využívá. Hosting pro 10 domén vychází na 79 Kč měsíčně bez DPH. Poplatek za zřízení domény se pohybuje od 200 Kč za nejpoužívanější až po více než 3 000 Kč za exotičtější kousky.

Ceny serverů se potom odvíjejí od zvolené varianty. Zatímco virtuální prostor lze rezervovat již od 1 000 Kč měsíčně, částka za dedikovaný fyzický server je zhruba čtyřnásobná. Jedná se o systém, který umožňuje klientům platit pouze tolik, kolik potřebují, přičemž prostor nebo výkon lze kdykoliv dokoupit.

Přehled parametrů webhostingových tarifů Blueboard.cz:

LogáBalíčekCena [Kč/měsíc]Vyzkoušení zdarma [dnů]Prodloužení .CZ domény [Kč/rok]Prodloužení .COM domény [Kč/rok]Multihosting [počet domén]Počet aliasůPočet subdoménSubdomén zdarmaProstor pro web [GB]Počet e-mailových adresProstor pro emaily [GB]Podporované databázePočet databázíProstor pro databáze [GB]CRONMnožství přenesených dat [GB]Podpora PHPMax_execution_time [s]Memory_limit [MB]Podpora .NETPodpora Node.JSPodpora PythonPodpora RubyPodpora Ruby on RailsPodpora HTTP/2SSL certifikát zdarmaZálohováníSSDInstalátor CMSPracovní doba podporyPHP post_max_size [MB]Max. počet paralelních procesůFrekvence zálohováníDoba uchovávání záloh [dní]Přístup k zálohámCloud hosting
Blueboard.cz slevové kupónyHosting7930164,5214,010910∞ x 80,5120192

Porovnat s konkurencí

 

Srovnání parametrů virtuálních serverů (VPS) Blueboard.cz:

LogáBalíčekCena [Kč/měsíc]Vyzkoušení zdarma [dnů]Prodloužení .CZ domény [Kč/rok]Prodloužení .COM domény [Kč/rok]Konektivita [Mb/s]Spravovaný (managed)Root právaRAM [GB]Úložiště [GB]Počet e-mailových adresExtra prostor pro emaily [GB]CRONLimit počtu soborůPočet jader procesorůProcesorPlatforma LinuxPlatforma WindowsPlatforma GNUPlatforma FreeBSDMožnost předinstalovaného SWMultihosting [počet domén]Počet aliasůPočet subdoménSubdomén zdarmaPodporované databázePočet databázíMnožství přenesených dat [GB]Podpora PHPMax_execution time [s]Memory_limit [MB]Podpora .NETPodpora Node.JSPodpora PythonPodpora RubyPodpora Ruby on RailsPodpora HTTP/2SSL certifikát zdarmaZálohováníSSDPracovní doba podporyIPv4 adres (Veřejných/Sdílených)IPv6 adres (Veřejných/Sdílených)
Blueboard.cz slevové kupónyminiserver15007164,46214,0510081154min. 2,2 GHz
Blueboard.cz slevové kupónyWin. Aplikační server S7164,46214,051003402Intel Xeon E532767
Blueboard.cz slevové kupónyWin. Aplikační server M7164,46214,051006804Intel Xeon E532767
Blueboard.cz slevové kupónyWin. Aplikační server XXL7164,46214,0510081206Intel Xeon E532767

Porovnat s konkurencí

 

Kontakt Blueboard

Blueboard.cz Webhosting s.r.o.
Kováků 3280/5
150 00 Praha 5
Česká republika

Blueboard.cz
Facebook
Twitter

Recenze Blueboard

Zatím nejsou dostupné žádné recenze.