Sleva na vybrané doménové koncovky

Akce | Sleva Neomezená platnost
Využít slevu
100 % Úspěšnost

Sleva 100% na hosting při migraci od konkurence

Akce | Sleva Neomezená platnost
Sleva platí na první rok po přechodu od konkurencie.
Využít slevu
100 % Úspěšnost
Vyzkoušet ZDARMA
100 % Úspěšnost

O Active24

Historie Active24.cz se začala psát roku 1997 v Praze, kdy ji pod názvem Globe Internet s.r.o. založili Jakub Ditrich a Karel Umlauf. Společnost vstoupila na trh v době, kdy byl internet ještě v plenkách a nabízela na tehdejší poměry revoluční hostingové služby. Díky tomu se velmi rychle vypracovala na pozici jedničky v této oblasti. Mezi její klienty patřily kromě menších a středních podniků také firmy jako KFC, T-Mobile nebo nejrůznější státní instituce. Obrovský úspěch vedl v roce 2004 ke vstupu zahraničního kapitálu v podobě norské společnosti Active 24. Sídlo zůstalo v Praze, název se změnil na současný Active24.cz.

Nejednalo se o poslední změny, protože firma se nových vlastníků dočkala ještě několikrát. V současné době patří dánskému koncernu Axcel. Za dobu své dlouhé existence se velmi dobře etablovala na českém a slovenském trhu. Své monopolní postavení sice vlivem silné konkurence ztratila, i tak se může dnes pyšnit hned několika úspěchy:

Active24.cz využívá od roku 2012 služeb datového centra na pražském Žižkově o kterém si záhy povíme víc.

Datacentrum Active24.cz

Výstavba datového centra, které využívá Active24.cz, na pražském Žižkově byla dokončena roku 2012. Díky svému charakteristickému tvaru a lokalitě spojené se známým vysílačem nese příznačné označení DC Tower. V současné době je v centru umístěno 130 serverových skříní (racků), přičemž každý rack lze osadit 30 servery. Vnitřní dispozice budovy povolují umístění až 600 skříní pro servery. Maximální kapacita centra tedy činí zhruba 18 000 serverů.

Přímo v datovém centru se nachází propojovací uzel národního peeringového centra NIX.CZ podporující 100 Gbps připojení. Centrum je připojeno do páteřní sítě Českých Radiokomunikací a páteřních optických sítí největších českých poskytovatelů internetu (T-Mobile, O2, Vodafone, GTS aj.). Tímto je zajištěn velmi rychlý a spolehlivý přenos v jednotkách Gbps.

Certifikace TIER III od světoznámé certifikační společnosti Uptime Institute garantuje dostupnost dosahující 99,82 %. Všechny komponenty jsou napájeny dvouzdrojově, samozřejmostí je poctivé zálohování a řada bezpečnostních prvků. Záložní technologie je z bezpečnostních důvodů umístěna v odlišné lokalitě. Zákaznická podpora funguje 24 hodin 7 dní v týdnu. Active 24 také avizovala, že od ledna 2020 jsou její servery napájeny výhradně energií z obnovitelných zdrojů.

Vzhledem k tomu, že v případě DC Tower se jedná o skutečně velkoryse plánovanou stavbu, nejsou v současné době známy žádné plány na výstavbu či nákup další budovy.

Ostatní aktivity Active24.cz

Active24.cz je v souvislosti s obchodními aktivitami svých zahraničních vlastníků činna také v dalších evropských zemích. V současné době poskytuje hostingové služby kupříkladu ve Španělsku, Německu, Velké Británii nebo Nizozemsku. Dlouhodobě si udržuje své pozice v České republice a na Slovensku.

Společnost se poměrně výrazně angažuje také na poli charity. Neziskovým organizacím nabízí své služby zdarma včetně servisu. Z každé registrované domény odvádí 1 Kč na konto centra Paraple, které se zabývá podporou handicapovaných. Taktéž spolupracuje s nadací Wikimedia, věnující se rozvoji a provozování internetových služeb, do jejíhož portfolia patří třeba encyklopedie Wikipedia.

Produkty a služby Active24

Webhosting
Základní služba spočívá ve sdíleném webhostingu. Active24.cz svou nabídku dělí do čtyř balíčků podle rozsahu nabízených možností. Nejlevnější varianta se vyznačuje 1 GB volného místa a možností vytvoření jednoho webu bez pokročilejších funkcí, skriptů a zabezpečení. Naproti tomu balíček Expert umožňuje vytvořit až 10 webových stránek s neomezeným prostorem pro web (při využívání běžným způsobem) a odpovídajícím množstvím výkonu. Nechybí ani oblíbený redakční systém WordPress.

Za příplatek lze pořídit službu Turbo Hosting, která je navržena tak, aby zajišťovala co nejrychlejší načítání stránky. Weby spravující citlivé informace potom mohou využít služby Web Security Hosting s komplexním zabezpečením, pravidelnou kontrolou všech souborů a nástroji k odstranění škodlivých kódů.

V nabídce Active24 jsou taky na našem trhu netradiční varianty hostingových balíčků Komplet, Firma a Expert s operačním systémem Windows. Tenhle Windows hosting je vhodný např. pro webové prezentace v ASP nebo .NET.

Virtual Private Server (VPS) a Virtual Managed Server (VMS)
V dnešní době asi neexistuje poskytovatel hostingu, který by nepodporoval virtuální servery. Portfolio Active24.cz čítá jak řešení VPS, tak VMS. Virtuální privátní server (VPS) poskytuje tolik potřebný výkon pro založení náročnějších webových stránek nebo e-shopu. Nastavení všeho potřebného a zisk nejnutnějších nástrojů je ale potom v rukou provozovatele webových stránek. Poskytovatel se stará pouze o fungování samotných serverů.

Nákladnější a pohodlnější varianta spočívá ve virtuálním spravovaném serveru (VMS). Hostingová společnost se kromě funkčnosti hardware stará o nastavení a správu SW serveru. Majitelé stránek se tak věnují pouze webové části, kterou mohou snadno spravovat prostřednictvím zákaznického rozhraní.

I servery od Active 24 se dají objednat s operačnímy systémy Linux (VPS Linux, VMS Linux) i Windows (VMS Windows, VMS Windows).

Aplikační server (APS)
Majitele náročnějších webů vyžadujících propojení se speciálními Windows aplikacemi mohou sáhnout po aplikačních serverech. Ty jsou navrženy s ohledem na zajištění stabilního provozu nejrůznějšího nadstavbového softwaru, jako jsou redakční nebo účetní systémy, případně programy třetích stran. Aplikační servery nabízejí snadný provoz i správu softwaru a, s ohledem na citlivá data, také potřebnou míru zabezpečení.
Managed server
Managed servery představují vrchol nabídky Active24.cz. Jedná se o dedikované fyzické či virtuální servery, které svůj výkon vydávají ve prospěch jediného zákazníka. Veškerá nastavení a administraci lze plně přizpůsobit potřebám a podmínkám konkrétního provozovatele stránek. Poskytovatel rovněž nabízí možnost sestavení serveru a jeho hardwarového i softwarového vybavení na míru prostřednictvím jednoduchého online konfigurátoru.
Domény
Bez nákupu vhodné domény by to nešlo. Active24.cz je trojkou na trhu podle počtu spravovaných aktivních domén. Zároveň se pyšní velmi širokou nabídkou a kromě obligátních .cz, .net či .com zahrnuje také poněkud exotičtější kousky. Za zmínku stojí třeba dvojice .store a .tech.
E-mail Active24 a Schránka PLUS
Standardní součástí nabídky poskytovatelů hostingových služeb jsou i e-mailoví klienti. Také Active24.cz přichází s řešením z vlastní dílny. Schránky jsou navrženy pro užití v počítačích i mobilních zařízeních a podporují sdílení úkolů, kalendáře a poznámek.

Vybíravější zákazníci potom mohou sáhnout po nákladnější variantě zvané Schránka PLUS. Ta kromě klasického mailu podporuje též chat, videohovory a online správu dokumentů. Může tak posloužit jako komplexní komunikační prostředek.

Moje stránky
Jisté specifikum společnosti Active24.cz spočívá v tom, že kromě poskytování hostingu navrhuje a zpřístupňuje nástroje určené pro správu webu a řízení jeho designu a obsahu. Zájemci, kteří touží vytvořit osobní webovky mohou sáhnout po nástroji „Moje stránky”. Jeho prostřednictvím si navrhnou jejich podobu přesně podle svých představ. Situaci ulehčuje i podpora open-source programů všech možných tvůrců. Chybět nemůže kupříkladu tolik oblíbený redakční systém WordPress.
E-shopy
Internetové obchody tvoří hlavní skupinu zákazníků Active24.cz. Nelze se proto divit tomu, že společnost se snaží jejich aktivity všemožně podporovat. Příkladem za všechny jsou balíková řešení. Součástí Active24.cz E-shop jsou snadno modifikovatelné šablony, marketingové nástroje, analytické systémy, ale také napojení e-shopu na EET.

Prostřednictvím WooCommerce, nadstavby redakční aplikace WordPress, lze e-shopu snadno dodat funkční design a spravovat jeho obsah. Důraz je kladen zejména na jednoduchost, což ocení především menší klienti, kteří nemají v zádech robustní IT oddělení.

Online marketing
Pro získání většího počtu návštěvníků na váš web má Active 24 v nabídce 3 služby. ACTIVE 24 SEO (případně v balíčku s hostingem pod názvem Komplet SEO) umožní sledovat ranking a návštěvnost webu, našeptá klíčová slova, pořadí pomocí videonávodů a nabídne srovnání se třemi konkurenčními weby.

Připravované služby ACTIVE 24 Google Ads a ACTIVE 24 Google Listing pomůžou s tvorbou optimální reklamy na Googlu a s přednostním zobrazením aktuálních informací díky Google MyBusiness kartě.

Srovnání parametrů webhostingových tarifů Active24.cz:

LogáBalíčekCena [Kč/měsíc]Vyzkoušení zdarma [dnů]Prodloužení .CZ domény [Kč/rok]Prodloužení .COM domény [Kč/rok]Multihosting [počet domén]Počet aliasůPočet subdoménSubdomén zdarmaProstor pro web [GB]Počet e-mailových adresProstor pro emaily [GB]Podporované databázePočet databázíProstor pro databáze [GB]CRONMnožství přenesených dat [GB]Podpora PHPMax_execution_time [s]Memory_limit [MB]Podpora .NETPodpora Node.JSPodpora PythonPodpora RubyPodpora Ruby on RailsPodpora HTTP/2SSL certifikát zdarmaZálohováníSSDInstalátor CMSPracovní doba podporyPHP post_max_size [MB]Max. počet paralelních procesůFrekvence zálohováníDoba uchovávání záloh [dní]Přístup k zálohámCloud hosting
Active24.cz slevové kupónyKomplet492692495112025624/71 / den
Active24.cz slevové kupónyStart2426924910,2512025624/71 / den
Active24.cz slevové kupónyFirma7926924955 x 5112025624/71 / den
Active24.cz slevové kupónyExpert1492692491010 x 5112025624/71 / den

Porovnat s konkurencí

 

Novinky na Active24

  • 16.8.2019 – Active24 zavedl automatické přesměrování na HTTPS po úspěšném nastavení Let’s Encrypt certifikátu pro webhosting. Platí to jak pro Linux hosting, ale také virtuální managed servery a managed servery.
  • 31.1.2019 – po akvizici Active24 společností Loopia Group v roce 2018 se její sesterskou firmou stala i slovenská webhostingová jednička WebSupport. Vlastníkem skupiny Loopia je dánská investiční společnost Axcel.
  • 10.1.2018Active24 změnila šifrovací algoritmus pro DNSSEC na novější ECDSAP256SHA256.

Další novinky a zajímavosti z jiných hostingových společností, najdete v sérii Hostingové novinky portálu WebhostingCentrum.cz.

Kontakt Active24

ACTIVE 24, s.r.o.
Sokolovská 394/17
186 00 Praha 8
Česká republika

Active24.cz
Active24.cz blog
Facebook
Twitter

Recenze Active24

Zatím nejsou dostupné žádné recenze.