Sleva 50% na WP Ready

Akce | Sleva Neomezená platnost
Využít slevu
100 % Úspěšnost

Slevy až do 90% na domény

Akce | Sleva Neomezená platnost
Využít slevu
100 % Úspěšnost

F-Page na 30 dní ZDARMA

Trial Neomezená platnost
Vytvořte si vlastní web, jednoduchý internetový obchod nebo online rezervační...Více o slevě

Vytvořte si vlastní web, jednoduchý internetový obchod nebo online rezervační systém pro služby, které nabízíte.

Skrýt text

Vyzkoušet ZDARMA
100 % Úspěšnost

O Forpsi

Na poli hostingových služeb v České republice existuje jen málo společností, které by svým významem mohly konkurovat firmě Forpsi. Její historie se začala psát již před více než 20 lety a i přes změnu vlastníků si dlouhodobě udržuje své postavení. Stále sídlí v jihočeské vesničce Ktiš, kde provozuje své datacentrum. Kromě klasického webhostingu se v posledních letech zabývá také rozvojem cloudových služeb.

Nabídka společnosti pokrývá všechny služby, které by zákazník mohl od poskytovatele hostingu vyžadovat. Balíčky jsou navrženy s ohledem na potřeby a požadavky různých skupin zájemců. Na své si tak přijdou jak provozovatelé osobních stránek a blogů, tak firmy s tisícovkami návštěvníky denně. Opomenout nelze ani vlastního e-mailového klienta a širokou paletu dostupných domén.

Existence Forpsi je pevně spjata s osobou zakladatele Josefa Grilla, který v současné době řídí konkurenční společnost Wedos. Firma vznikla pod názvem P.E.S. Consulting roku 1997 v Praze, odkud se přestěhovala do jihočeské vesničky Ktiš, kde má dodnes své sídlo. Jelikož v té době byla nabídka internetových služeb poměrně omezená, není divu, že se společnost brzy zařadila mezi nejvýznamnější poskytovatele hostingových služeb. V roce 2002 byla založena akciová společnost INTERNET CZ, které se dodnes daří dále navyšovat počty spokojených zákazníků.

Přelom nastal roku 2005, kdy se všechny společnosti zastřešené značkou Forpsi staly součástí italského koncernu ARUBA. Příliv zahraničního kapitálu umožnil překotný rozvoj společnosti, zavedení nejmodernějších technologií a dokončení výstavby moderního datacentra. V roce 2007 došlo ke sloučení značek P.E.S. Consulting a INTERNET CZ v jednu společnost, která vystupuje pod obchodním jménem Forpsi.

Na dominantní pozici Forpsi na českém webhostingovém trhu se toho mnoho nezměnilo dodnes. Za zmínku stojí hned několik prvenství a významných ocenění, kterých firma dosáhla:

Datacentrum Forpsi

Rozhodnutí o výstavbě nového datacentra v jihočeské Ktiši padlo již v roce 2004. Hlavním důvodem bylo masivní rozšíření nových technologií a nevyhovující kapacita dřívější infrastruktury. Již o rok později byla nová budova slavnostně uvedena do provozu. Na více než 1 500 m2 je místo pro umístění až 5 000 serverů.

Datacentrum Forpsi v jihočeské Ktiši patří k nejmodernějším provozům v Evropě. Je součástí nadnárodní sítě datových center spadajících pod značku ARUBA. Kromě České republiky poskytuje své služby také zákazníkům ze Slovenska, Polska a Maďarska. Postupně dochází k výstavbě dalších center po celé Evropě, přičemž cílem je vytvořit vzájemně propojenou síť zahrnující celý kontinent.

Základním požadavkem je zajištění dostupnosti služeb. Proto jsou klíčové technologie navrženy redundantně, jejich výpadek tedy automaticky neznamená omezení dostupnosti služeb. Chlazení serverů je napojeno na zálohované okruhy, každý ze sálů je potom chlazen zcela samostatnou jednotkou. V několika sálech se využívá i tzv. free cooling, kdy vzduchotechnika přivádí chladnější venkovní vzduch, který celou místnost ochlazuje.

Na podobném principu stojí i napájení elektrickou energií. Každý server je připojen ke dvěma napájecím větvím tak, aby při nehodě jednoho zdroje ten druhý udržel všechna zařízení v chodu. Internetové připojení je zajištěno vlastní datovou trasou k páteřním sítím a jeho rychlost dosahuje 1Gbps.

Produkty a služby Forpsi

Webhosting
Základ nabídky Forpsi samozřejmě spočívá ve webhostingu. Vybrat lze jeden ze tří předem navržených balíčků (EASY, ADVANCED, PROFESSIONAL), které se liší cenou i rozsahem nabízených služeb. Jednotlivé služby se od sebe liší zejména počtem databází a podporovaných aliasů. Zatímco služba EASY nabízí pouze jeden od každého, balíček PROFESSIONAL zpřístupňuje až 5 databází a 15 aliasů. Svého favorita tak najde jak provozovatel osobního webu, tak i mnohem náročnější korporace nebo e-shop.

Prostor pro web je u všech variant neomezený, samozřejmostí je možnost zřízení vlastního e-mailu a zákaznická podpora 24/7. K dispozici je také automatický instalátor aplikací založený na Linuxu. U vyšších skupin jsou potom k mání statistické nástroje umožňující analýzu návštěvnosti webu. V ceně balíčku je rovněž zahrnuto i zřízení vlastní domény.

Classic VPS
Ne všem připadá nabídka standardního webhostingu dostačující. Pro tyto zákazníky má Forpsi v rukávu virtuální servery. I zde se uplatňuje balíčkové řešení, přičemž nabídka nyní zahrnuje čtyři druhy serverů podle velikosti. Nejlevnější server nabízí 1 CPU, 1 GB RAM a 20 GB SSD uložiště, zato ten nejdražší 4 CPU, 8 GB RAM a 120 GB SSD uložiště. Přechod z nižší varianty na vyšší je možný kdykoliv. U tří vyšších balíčků je navíc možné vybírat mezi šablonami založenými na systému Linux a Windows. Nutno podotknout, že se nejedná o VMS, v ceně je tedy pouze zřízení a základní konfigurace serveru. O jeho správu se musí postarat samotný klient.
Dedikované servery
Pomyslným vrcholem nabídky jsou dedikované servery určené nejnáročnějším klientům. Nabídka obsahuje čtyři varianty podle nároků zákazníka. Zatímco u nejlevnějšího balíčku je připojení 100 Mbps agregováno v poměru 1:10, u vyšších stupňů je již tato rychlost plně ve službách jediného zákazníka. Dva nejvyšší balíčky umožňují podle libosti konfigurovat hardwarové vybavení a podle potřeby jej dále rozšiřovat. Zákazníci, kteří nemají zájem budovat vlastní řešení, mohou zvolit službu Managed serveru, u kterého se o zavedení a správu starají zaměstnanci Forpsi.
Server housing
Mnoho významných firem zakoupilo vlastní servery, ale řeší problémy s jejich umístěním. Pro bezproblémový provoz je totiž zapotřebí zajistit optimální podmínky a údržbu. Proč proto nevyužít službu server housing a neumístit vybavení do datacentra Forpsi? Nutno podotknout, že poskytovatel služby se stará pouze o zabezpečení připojení, chlazení a technický dohled. Vše ostatní je plně v rukou majitele serveru.
CMS hosting a WP ready
Nabídka Forpsi čítá kromě klasického webhostingu také tzv. CMS hosting. Jeho pořízením získává zákazník automaticky i přístup do redakčních systémů WordPress, Joomla případně Drupal dle výběru. Není tak nutné trávit dlouhé minuty instalací potřebných modulů a aplikací, vše je nastaveno již při nákupu. CMS hosting samozřejmě podporuje všechny benefity klasického webhostingu, jako jsou neomezené databáze, podpora 24/7 a zálohování.

Vzhledem k oblibě redakčního systému WordPress nabízí společnost Forpsi také zvláštní balíček WP ready. Jeho prostřednictvím zákazník získá předinstalovaný a nakonfigurovaný WordPress s neomezenou škálou šablon a nastavení. Současně lze objednat také e-maily a webové prezentace.

Cloudové služby
V roce 2013 byl zahájen rozjezd samostatného projektu Forpsi Cloud. Určen je pro firmy od menších startupových projektů až po velké koncerny vyžadující spoustu zdrojů i širokou podporu. Škála cloudových služeb zahrnuje kromě klasických privátních i veřejných serverů také správu domén, monitoringové služby, případně zálohování. Zákazník může podle libosti zvolit jedno z datacenter společnosti Aruba, které poskytne potřebnou infrastrukturu.
E-mailový klient
Co by to bylo za hostingové řešení bez vlastního e-mailového klienta? Forpsi umožňuje vytvořit až 5 schránek s kapacitou 1 GB pro každou z nich. Samozřejmostí je přístup přes webové rozhraní i aktivní antivirová kontrola příchozí a odchozí pošty. Množství schránek lze plynule navyšovat v souvislosti s měnícími se potřebami.
Domény
Již v úvodu jsme zmínili, že Forpsi drží prvenství v počtu registrovaných domén. Není divu, neboť nabídka je skutečně široká. Samozřejmě nechybí obligátní .cz, .org nebo .com. Fajnšmekři však mohou sáhnout i po mnohem specifičtějších kouscích, jako jsou .center, .clothing nebo .florist.

Srovnání parametrů webhostingových tarifů Forpsi.com:

LogáBalíčekCena [Kč/měsíc]Vyzkoušení zdarma [dnů]Prodloužení .CZ domény [Kč/rok]Prodloužení .COM domény [Kč/rok]Multihosting [počet domén]Počet aliasůPočet subdoménSubdomén zdarmaProstor pro web [GB]Počet e-mailových adresProstor pro emaily [GB]Podporované databázePočet databázíProstor pro databáze [GB]CRONMnožství přenesených dat [GB]Podpora PHPMax_execution_time [s]Memory_limit [MB]Podpora .NETPodpora Node.JSPodpora PythonPodpora RubyPodpora Ruby on RailsPodpora HTTP/2SSL certifikát zdarmaZálohováníSSDInstalátor CMSPracovní doba podporyPHP post_max_size [MB]Max. počet paralelních procesůFrekvence zálohováníDoba uchovávání záloh [dní]Přístup k zálohámCloud hosting
Forpsi.com slevové kupónyWebhosting easy401814924055251901284.524/7
Forpsi.com slevové kupónyWebhosting advanced8018149240105252901284.524/7
Forpsi.com slevové kupónyWebhosting professional12018149240155255901284.524/7

Porovnat s konkurencí

 

Kontakt Forpsi

INTERNET CZ, a.s.
Ktiš 2
384 03 Ktiš
Česká republika

Forpsi.com
Facebook
Twitter

Recenze Forpsi

Zatím nejsou dostupné žádné recenze.