Nebyly nalezeny žádné kupóny ani akce!

O Envato

Vytvoření vlastní webové stránky, nalezení vhodné grafiky nebo šablony obchodní prezentace je dnes otázkou několika minut. I díky tomu v zažívá oblast e-commerce v posledních letech nevídaný růst a nové e-shopy se objevují doslova jako houby po dešti. Velkou roli v tom všem sehrávají zejména tržiště, na nichž se soustředí práce mnoha amatérů i profesionálních kreativců z celého světa. Mezi ty nejvýznamnější patří i Envato, o které se dovíte více v profilu Envato.com.

Služba Envato Elements, která byla spuštěna v srpnu 2016, patří k nejnovějším přírůstkům do rodiny australské společnosti. Narozdíl od ostatních součástí tržiště není úzce profilovaná a nabízí od každého něco. Pořídit je zde možné profesionální fotografie, videomateriály, šablony grafiky, prezentací či webových stránek.

Hlavní rozdíl oproti ostatním platformám z rodiny Envato spočívá ve formě platby za zvolené zboží. Elements stojí na systému předplatných, po jejichž zaplacení může zákazník stáhnout cokoliv si zamane. O tom, že se tento systém setká s pozitivní odezvou zákazníků bylo možné se přesvědčit krátce po spuštění služby. Již v roce 2018 společnost oznámila prvních 100 000 předplatitelů. V současné době nabízí více než 50 milionů stahovatelných děl.

Produkty a služby Envato

Envato Elements jsou místem, kde se koncentruje velké množství různorodého obsahu. Forma, rozsah ani estetika nejsou nikterak limitovány a přispět svou troškou do mlýna může každý, kdo má alespoň základní znalosti kreativní práce. Jediným kritériem je digitální charakter materiálu a jeho smysluplné využití. Nabídka čítá celkem 14 samostatných kategorií. Pro potřeby tohoto textu byly definovány tři hlavní okruhy, do nichž lze jednotlivé artikly zařadit.

Banky grafického obsahu
Fotografie, videa, grafické návrhy, 3D modely. Tohle všechno Envato Elements nabízí v mnoha podobách. Díla pokrývají prakticky všechna myslitelná témata, a naleznou tak využití jako ilustrační obrázky nebo videa v článcích. Stejně dobře ale mohou posloužit jako grafické obohacení PR materiálů významných značek i malých e-shopů.

Fotobanka obsahuje více než 50 milionů fotografií, které tvoří přes 99 % veškeré nabídky tržiště. Snímky zachycují lidské činnosti, zvířata, krajinu, města, zkrátka vše, co moderní webová prezentace často využívá. U všech je samozřejmostí vysoké rozlišení a odpovídající kvalita. Výběru vhodného tématu, barevného ladění a atmosféry napomáhá kvalitní filtr.

Banka ilustračních videí se od fotobanky liší pouze tím, že obsahuje videa. Ta se opět dotýkají všech možných témat, oblastí a činností. Záběry se liší svou kvalitou, snímkovací frekvencí i délkou. V bance se nacházejí jak kraťoučké snímky o délce několika sekund, tak hodinová videa zaměřující se na detailní rozbor tématu či představení krás určitého regionu.

Tvůrci grafického obsahu jistě uvítají i bohatou škálu nejrůznějších šablon. Na výběr jsou předpřipravené materiály z oblasti internetové grafiky, ale i šablony jídelních lístků, brožur a prospektů, které lze podle libosti upravovat a vytisknout. Nechybí ani tematické 3D modely určené všem tvůrcům trojrozměrné grafiky.

Zvuk a hudba
Envato Elements není tržištěm s hudebninami a zákazníci by zde marně hledali CD svých oblíbených zpěváků či skupin. Zvuk a hudba se zde vyskytují ve formě, s níž je možné dále pracovat při přípravě webových stránek, projektů a prezentací.

Více než 40 000 instrumentálních nahrávek lze upravovat podle libosti. Poslouží jako zvuková kulisa doprovázející moderní stránky. Použití zvuku v PR materiálech totiž prokazatelně zvyšuje jejich úspěch u sledujících. Druhou skupinu hudebních artiklů představují nejrůznější krátké zvuky a hluky. Poslouží zejména začínajícím tvůrcům počítačových her či experimentálních hudebních projektů, kteří nemusejí ztrácet čas a peníze nahráváním vlastních zvukových stop.

Prezentace
Poslední velkou skupinu elementů představují návrhy prezentací. Nabídka obsahuje více než 36 000 provedení a na své si přijdou jak studenti zpracovávající svou první samostatnou promluvu, tak i zkušení obchodníci či manažeři. Šablony jsou navrženy pro PowerPoint, Keynote i Google Slides. Opomenout nelze ani možnost zakoupit některý z fontů, jimiž lze prezentaci ozvláštnit.

Nechybí zde ani škála dokoupitelných designů pro webové stránky, landing pages nebo administrativní konzole. Víceméně absentují šablony pro systémy správy obsahu, protože ty mají své místo na dalším z tržišť platformy Envato – konkrétně na webu ThemeForest.

Součástí šablon určených pro prezentaci jsou i grafická provedení e-mailů, I v této oblasti lze zvolit hned z několika tisícovek více či méně povedených děl.

Ceny služeb

Jak bylo zmíněno výše, obchodní model Envato Elements se vymyká standardnímu pojetí online tržišť. Neplatí se zde totiž za jednotlivé položky, přístup k veškerému obsahu se odemyká po zaplacení předplatného. Tento systém se hodí zejména zákazníkům, kteří potřebují větší množství různorodého grafického materiálu a nechtějí platit za jednotlivé kousky zvlášť.

Členství lze zaplatit na dobu jednoho měsíce či roku. Cena pro jednotlivce činí 14,5 USD za měsíc při předplacení na jeden rok. V případě 30denního předplatného se částka zvyšuje na 29 USD. Pracovní kolektivy mohou navíc využít akčních slev a zakoupit členství pro až 6 členů za výhodnější ceny. Větším korporacím tržiště vytváří neveřejné nabídky šité na míru jejich potřebám a požadavkům.

Kontakt Envato

Envato Elements Pty Ltd.

Envato.elements.com
Facebook
Twitter

Recenze Envato

Zatím nejsou dostupné žádné recenze.