Nebyly nalezeny žádné kupóny ani akce!

O VSHosting

Společnost VSHosting byla založena Damirem Špoljaričem a Janem Martinů roku 2006 v Praze, kde se dodnes nachází její sídlo. Dnes patří mezi nejvýznamnější české poskytovatele serverových a webhostingových služeb. Za více než 13 let existence se jí podařilo pevně zakořenit na českém i slovenském trhu a získat několik prvenství a úspěchů:

  • hostuje více než 40 % českých a slovenských e-shopů, nejvíce ze všech poskytovatelů webhostingových služeb,
  • provozuje širokou síť CDN PoPů v Evropě a Severní Americe, čímž zajišťuje vysokou rychlost načítání stránek odkudkoliv,
  • připravuje první datacentrum v České republice napájené stejnosměrným elektrickým proudem.

VSHosting provozuje vlastní datové centrum ServerPark, které bylo vystavěno v roce 2015 v Praze-Hostivaři. V průběhu roku 2019 byla dokončena finální etapa vybavování servery a potřebnou technikou. V současné době finišuje příprava výstavby DC ServerPark 2.

Společnost za dobu své existence získala řadu referencí díky spolupráci s renomovanými firmami i internetovými obchody. Své služby poskytuje například společnostem Pilulka.cz, Košík.cz, AAA Auto, EURONICS, Plzeňský Prazdroj, popřípadě nejznámější československé filmové databázi ČSFD.cz.

V roce 2019 firma oznámila vstup německých investorů, konkrétně investičních společností Pecunalta, BrainWeb Investments a Quines Capital. Majoritní podíl zůstává stále v rukou původních zakladatelů, kteří si od vstupu partnerů slibují rychlejší expanzi na zahraniční trhy, zejména do Německa.

VSHosting Datacentra

Stavba prvního datového centra VSHosting zvaného ServerPark byla zahájena v roce 2014 v Praze-Hostivaři. Jednalo se o zcela novou budovu, jejíž umístění bylo zvoleno s ohledem na vysokou bezpečnost a dobrou dostupnost dané lokality. Již o rok později bylo centrum slavnostně uvedeno do provozu. Celková kapacita 8 000 serverů se ovšem začala plně využívat až v roce 2019 po dokončení třetí etapy rozšiřování centra.

V době vzniku se jednalo o nejmodernější budovu svého typu ve střední Evropě. Připojení datacentra k internetu zajišťují 4 optické trasy od 4 různých providerů. Současná konektivita činí 240 Gbps, přičemž stále ještě existuje prostor pro její navýšení.

Již v době dostavby prvního DC ServerPark se v hlavách vedení společnosti zrodil nápad na druhé centrum zvané ServerPark 2. VSHosting se ve svém plánu soustředí zejména na funkčnost bez většího důrazu na estetickou stránku budovy. ServerPark 2 bude prvním datovým centrem v České republice napájeným stejnosměrným proudem. I proto firma připravuje vlastní hardwarové řešení, jelikož nemůže využít standardně prodávané servery od běžných výrobců. Pro chlazení bude využito chlazení pomocí freecoolingu. Výstavba DC 2 je v současné době ve stavu tvorby technické a projektové dokumentace, firma postupně hledá vhodný pozemek a chystá žádost o vydání územního rozhodnutí.

Ostatní aktivity VSHosting

VSHosting v současné době připravuje expanzi do dalších evropských zemí. Investice německých skupin předpokládají vstup na německý trh, největší pozornost je však v momentálně zaměřena do Polska. Firma se také výhledově chystá zakotvit v Maďarsku a Rumunsku.

V souvislosti s výstavbou nového datacentra poháněného stejnosměrným proudem, přistoupila firma k vývoji vlastního hardwaru. Díky tomu může navrhnout řešení stavěné na míru připravovaným podmínkám a konstrukčním náležitostem plánované budovy. Významnou roli hrají také snížení nákladů za pořízení vybavení (odpadne “platba za značku”), snadná servisace z vlastních zdrojů a absence omezení ze strany výrobce. VSHosting se zkrátka v tomto ohledu stane vlastním pánem.

V roce 2017 firma ukončila provozování sdíleného webhostingu a multihostingu WebPark.cz, který nahradila modernějším řešením SnackHost. Všichni provozovatelé menších webových stránek a projektů mohou využívat výhod cloudovým serverů za velmi nízké ceny. Samozřejmě při současném využití neomezeného místa a přenosu dat.

Více než 10 let zkušeností nabytých v IT oblasti firma zúročila i při přípravě aplikace Zerops. Hlavní úkol této cloudové platformy spočívá v hostování internetových aplikací. Nedílnou součástí je vývojová, testovací i produkční infrastruktura, která umožní aplikace aktivně vyvíjet. Vývojáři mohou také sáhnout po standardní paletě automatizačních a analytických programů.

Produkty a služby VSHosting

Managed Server/CLOUD
VSHosting nabízí plně spravované řešení hostingu na fyzických i cloudových serverech. V rámci balíčku se postará o bezstarostný přechod od jiného poskytovatele služeb, přičemž technická podpora garantuje reakci do 15 minut. Součástí všech serverů je neomezený přenos dat a firewall.
Managed Cluster
Majitelé větších internetových obchodů a plánovači větších projektů, jistě ocení balíček Managed Cluster. Poskytovatel služeb jej připraví zcela dle zadání a požadavků klienta a jeho aplikace a postará se o jeho správu. VSHosting také zajišťuje všechny služby spojené se síťovým zabezpečením, cloudovými systémy nebo globálním CDN pro zrychlení přístupu na stránky ze všech míst světa.
Managed Database
Kromě spravovaných serverů a clusterů lze pořídit také spravované databáze, o které se stará široký tým odborníků. K mání jsou databáze uložené na fyzických a virtuálních serverech, s možností vertikálního a horizontálního škálování. Samozřejmostí je i pravidelná záloha do oddělených lokalit.
Dedicated Server
Těm nejnáročnějším klientům jsou určeny dedikované servery. VSHosting je dle svých slov největším poskytovatelem těchto serverů ve střední Evropě. Hlavní tahák spočívá v neomezené konektivitě zprostředkované sítí o rychlosti 100 Gbps. Společnost rovněž 24 hodin denně monitoruje stav serveru a je připravena jej v případě náhlé změny potřeb zákazníka či technické závady okamžitě vyměnit.
Platform for Kubernetes
VSHosting svým klientům nabízí také navržení infrastruktury Kubernetes přesně podle jejich potřeb a potřeb jejich aplikace. Nedílnou součástí služby je i analýza prostředí aplikace pro její hladký přechod do rozhraní Kubernetes. Doplňkové služby jsou poskytovány formou managed služby. Balíček obsahuje také anti-DDoS ochranu, neomezené přenosy dat a volné místo na uložištích.
Private Cloud
Private Cloud, jež umožňuje vytvořit komplexní řešení v prostředí cloudu se řadí mezi exkluzivní služby VSHosting. Virtuální prostředí je snadno spravovatelné prostřednictvím uživatelských rozhraní. Základní paletu služeb lze dále doplnit cloudovým úložištěm, anti-DDoS ochranou či firewallem. Za zmínku bezesporu stojí i možnost prakticky okamžitého rozšíření systému o další servery.
Cloud Mail a Hromadný e-mailing
E-shopy, projektová studia, ale i poskytovatelé služeb jistě ocení i snadno škálovatelné cloudové řešení webové pošty. Na své si přijdou také velké společnosti, protože problémem není ani vytvoření desetitisíců aliasů a domén. Dnes již běžné vybavení představují i antispam a antivirus kontrolující příchozí poštu.

Funkce Hromadný e-mailing je určena především zejména podnikatelům využívajícím pro svou marketingovou propagaci hromadných zpráv. SMTP server je optimalizován na rozesílání velkého množství zpráv najednou. Poskytovatel se rovněž snaží minimalizovat riziko nedoručení mailu.

CDN
Provozovatelé nadnárodního byznysu a velkých e-commerce projektů si jistě uvědomují důležitost dobré dostupnosti webových stránek odkudkoliv na světě. VSHosting svým bohatým pokrytím CDN PoPů pomáhá zajistit rychlé a bezproblémové načítání webu odkudkoliv. Další lokace navíc firma přidává spolu s rostoucím zájmem o technologii.

Kontakt VSHosting

VSHosting s.r.o.
Sodomkova 1579/5
102 00 Praha 15
Česká republika

VSHosting.cz
VSHosting.cz blog
Facebook
Twitter

Recenze VSHosting

Zatím nejsou dostupné žádné recenze.