Webové stránky ZDARMA

Akce | Sleva Neomezená platnost
Využít slevu
100 % Úspěšnost

Wix - Neoblíbené Slevové Kupóny

Sleva 10% na prémiové balíčky Wix

Slevový kupón Neomezená platnost
Ušetřete 10 % na jakémkoli ročním prémiovém plánu kromě Combo...Více o slevě

Ušetřete 10 % na jakémkoli ročním prémiovém plánu kromě Combo a Connect Domain. Akce platí pro první upgrade a pouze pro první rok. Skrýt text

TAKE10 Použít kód
0 % Úspěšnost

O Wix

Tvorba webových stránek nebyla asi nikdy v historii jednodušší. Pryč jsou doby, kdy byli jedinci bez pokročilejších znalostí odsouzeni k nákupu drahých služeb zkušených kodérů. Již počátkem třetího tisíciletí se na trhu objevily firmy, které své podnikání zasvětily vývoji jednoduchých, masově použitelných editorů webových stránek. Své nezastupitelné místo má mezi nimi i společnost Wix.com.

Příběh Wix.com se začal psát roku 2006 v izraelském Tel Avivu. Skupina vývojářů v čele s Avishaiem Abrahamim, Nadavem Abrahamim a Giorou Kaplanem představila inovativní řešení pro tvorbu webových stránek. Jeho hlavní devíza spočívala v možnosti vytvářet jednoduché i pokročilejší stránky pomocí „Drag and Drop“ systému. Odpadla tak nutnost složitého kódování, kde každá sebemenší chyba může způsobit malér. Již o rok později společnost představila betaverzi svého systému na platformě Adobe Flash.

Mladým vývojářům se podařilo velmi rychle nalézt pro svůj projekt investory, kteří jejich snažení podpořili částkou přesahující 10 milionů dolarů. Již v roce 2011 čítala základna Wix.com více než 8,5 milionů aktivních uživatelů. Když v roce 2012 došlo k nahrazení zastaralé Adobe Flash technologie systémem HTML5 počet uživatelů znovu výrazně vzrostl a o rok později již komunita čítala přes 34 milionů aktivních účtů. Firma postupně přidávala další funkcionality – podporu mobilních aplikací, možnost sdílení uživatelských dat či podporu JavaScript.

O tom, že v současné době patří Wix.com na špici poskytovatelů webových služeb svědčí následující údaje:

 • 154 milionů uživatelů celkem,
 • 413 000 placených webů,
 • 332 000 uživatelů z oblasti e-commerce,
 • 22 milionů mobilních stránek,
 • přes 44 000 stažených aplikací z Wix App Market,
 • 45 000 nových uživatelů denně.

Ceny služeb

Wix.com lze využívat zdarma po časově neomezenou dobu. Verze zdarma je ovšem považována za testovací, jejím cílem je představit službu nerozhodnutému zákazníkovi. V zásadě umožňuje pouze založení osobních webových stránek na nové doméně, výběr z několika šablon a základní nástroje tvorby designového webu.

Pokročilejší služby pro osobní i firemní stránky je nutné zakoupit v podobě jednoho z předpřipravených balíčků (v jejich terminologii “plánů”). Ceny se pohybují od 4,5 do 24,5 EUR měsíčně u osobních webů a od 17 do 35 EUR měsíčně u e-commerce. Od zvoleného plánu se odvíjí dostupné nástroje, výkon, maximální přenos dat i volné místo. Plány je možné podle libosti měnit, stejně tak lze předplatit na celé čtvrtletí či rok v cenově výhodnějším režimu.

Další zdroje:
Wix, Wikipedia.

Produkty a služby Wix

Paleta služeb Wix.com během uplynulých 14 let výrazně narostla. Společnost již od počátku stavěla na bohaté nabídce funkcionalit a možností, která uspokojuje rozmanité potřeby provozovatelů webových stránek. I proto existuje hned pět rozsáhlých modulů poskytujících skutečně komplexní servis.

Wix Editor
Jádro podnikání a historicky nejstarší modul představuje Wix Editor. Jedná se o jednoduchý nástroj pro tvorbu webových stránek. Zákazník dostane k dispozici prázdný prostor a více než 500 šablon, ze kterých může od píky vybudovat svou prezentaci. Stejně tak je ale možné využít vlastní nápady a řešení. Stránky jsou optimalizovány pro mobilní telefony, oplývají moderními scrollovacími efekty a podporují pokročilé funkce pro vzhled, galerii médií i neomezenou škálu fontů. I přes velké množství možností si Wix Editor stále zachovává svou jednoduchost, na níž ostatně firma své podnikání postavila.
Wix ADI
Doba je rychlá a řadě zákazníků se nechce plýtvat drahocenný čas pracným budováním nových stránek. Právě pro ně je určena služba Wix ADI (Artificial Design Intelligence). Stačí zodpovědět několik otázek, nastínit rámcovou představu o podobě webu a umělá inteligence během několika desítek minut vytvoří unikátní personalizované stránky. Ty jsou hned po vytvoření předány do rukou svého majitele, který je může dále podle potřeby upravovat a měnit.
Corvid
Wix.com se snaží kromě koncových zákazníků nalákat také aktivní uživatele, kteří si se svými stránkami rádi hrají. Postarat se o to má otevřená platforma Corvid, která umožňuje vývojářům dynamicky přenášet obsah databází na web, spravovat uživatelský obsah – zkrátka vytvářet interaktivní prezentaci. Základem služby je jednoduchý editor, který lze využít ve spojení s vlastními nástroji i kódy. Snadné připojení a ovládání API vytváří z platformy Corvid optimální prostředí pro pokročilejší uživatele.
Webové funkce
Kromě editorů a vývojářských nástrojů nabízí Wix.com také celou řadu doplňkových služeb podobně jako ostatní webhostingové společnosti. Samozřejmostí je možnost zakoupit vlastní doménu, případně převést již vlastněnou. Webový hosting a profesionální e-mailový klient jsou poskytovány jako služby zdarma. Wix.com taktéž nabízí poměrně bohatou paletu marketingových a analytických nástrojů, jejichž prostřednictvím lze monitorovat dosah stránek. Klienti z podnikatelské sféry jistě ocení i možnost tvorby databáze kontaktů a živý chat, jehož prostřednictvím mohou snadno a rychle komunikovat se svými zákazníky.
Podnikatelské nástroje
Online podnikání dnes zažívá obrovský boom a prakticky neexistuje odvětví, které by se na internet ještě alespoň částečně nepřesunulo. Wix.com proto svým klientům nabízí škálu podnikatelských modulů a nástrojů, které jim s jejich podnikáním výrazně pomohou. Jedná se o následující řešení:

 • Wix Stores – pro e-shopy, zobrazení produktů a jejich popisu, podpora řady platebních způsobů, tvorba kuponů a věrnostních programů;
 • Wix Bookings – rezervační systém synchronizovaný s kalendářem a e-mailem;
 • Wix Blog – správa a vedení blogu;
 • Wix Music – přizpůsobitelný přehrávač hudby, prostor pro prodej vlastní hudby bez zprostředkovatelských poplatků;
 • Wix Photography a Wix Video – zabezpečená galerie, možnost propagace a prodeje snímků;
 • Wix Events – poznámky, vstupenky a seznamy hostů pro pořadatele společenských a kulturních akcí;
 • Wix Restaurants – tvorba vlastního menu a rezervační systém pro restaurace.

Profesionální marketingové nástroje umožňují sledovat vývoj návštěvnosti stránek, odhalit slabá místa a odstranit je. Škála Wix.com zahrnuje SEO, e-mailing, nástroje pro sociální sítě a registrační formuláře k odběru. Jejich prostřednictvím lze podle potřeby nastavit všechny aspekty, které je nutné na cestě k úspěšným webovkám pokrýt.

Kontakt Wix

Wix.com Ltd.
40 Namal Tel Aviv St.
Tel Aviv
Izrael

Wix.com
Wix.com blog
Facebook
Twitter

Recenze Wix

Zatím nejsou dostupné žádné recenze.